צרו קשר
ּ

כיפה גאודזית

משולש הוא אחת הצורות החזקות ביותר בטבע, חיבור של משולשים רבים על ידי מוטות ברזל יחד ייצור צורה הנדסית חזקה ובטוחה בשם כיפה גאודזית. המבנה הזה מוקם ללא יסודות ונחשב ליציב מאוד למרות שאינו בנוי מחומרים רבים. חברת פרידום המתמחה בבניה של יורטים, דומים, בקתות מונגוליות ובתים על גלגלים, שמחים לעמוד לשירותכם ולענות על כל שאלה בנושא על מנת לסייע לכם בהגשמת רעיונותיכם היצירתיים והעסקיים.

כיפה גאודזית – מאפיינים ויתרונות

כיפה גאודזית היא מבנה מיוחד אשר נוצר הודות לחיבור של מוטות ישרים, אשר יחד יוצרים מערכת מרחבית של משולשים הבונים את השלד של הכיפה. מעליה ניתן למתוח מעטפת אשר תסייע לאפקט הצללה את השטח הפנימי.

  • ההקמה אינה אורכת זמן רב ואינה צורכת חומרי גלם רבים. היא אינה דורשת חיבורי בטון לקרקע ותהליך ההקמה כמעט ואינו מייצר פסולת בנייה.
  • הכיפה היא מבנה אקולוגי עמיד ויעיל אשר ניתן ליצור במהירות מחומרים קלים וזמינים.
  • כיפה גאודזית הפכה להיות מבנה פופולרי במיוחד בעולם המערבי. היא יכולה לשמש כפתרון לאולמות, תערוכות, סטודיו, מגורים ואף פתרונות לגידול צמחיה מטפסת. השימושים בכיפה זו נתונים לחלוטין לשיקולכם.
  • המבנה עצמו יציב מאוד ועמיד בכל תנאי מזג האוויר.
  • ישנה אפשרות להוספת חלונות פנורמיים גדולים או לשלב מספר כיפות באמצעות מנהרות חיבור.

איך זה עובד?

החוזק המבני של הכיפה עצמה תלוי ביחס שבין נוסחת השלד לבין חומר הגלם של המוטות והמחברים. ככל שהכיפה בנויה ממספר רב יותר של מוטות, יש יותר משולשים והכיפה תדמה יותר לצורת כדור. כך גם הכיפה תהיה חזקה יותר ותוכל לשאת משקל רב יותר. ניתן גם לכסות את הכיפה ברשת צל, בכיסוי מבודד ומגן מפני גשם או לגדל על השלד צמחים מטפסים שונים. חברת פרידום אשר הוקמה בשנת 2006 תשמח להעמיד בפניכם את שירותיה וניסיון העשיר שלה. כל זאת על מנת שיחד נוכל לתכנן בצורה המיטבית את הכיפה העונה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ