צרו קשר

  ּ

  אוהל דום

  אוהל דום, הידוע גם בשם כיפה גאודזית, הומצא על ידי האדריכל באקמינסטר פולר. האוהל למעשה נבנה על ידי חיבור מוטות ישרים יחד, כאשר הם יוצרים יחד מערכת מרחבית של משולשים. זהו מבנה הנדסי יציב מאוד אשר מכיל חלל פנימי גדול הזמין לכל שימוש שרק תבחרו. חברת פרידום מעניקה לכם את האופציה לבנות אוהל דום שיענה על כל צורך שלכם. נשמח לענות על שאלות נוספות בנושא ולייעץ במידת הצורך.

  אוהל דום – כיצד הוא בנוי?

  המבנה היציב של אוהל דום לא כולל רק מוטות המחוברים יחדיו, על מנת להבין את הייחודיות של המבנה עצמו עליכם להכיר את המרכיבים שלו.

  • שלד – השלד עצמו בנוי ממוטות ברזל אשר מבטיחים חוזק ועמידות לאורך זמן רב.
  • מעטפת – המעטפת יכולה להיות עשויה מבד או משכבת של חומר בשם PVC, כאשר הם נגזרים ומולחמים לפי הגודל והגזרה הרצויה. המעטפת מאפשרת הגנה מפני השמש, הגשם והרוחות. ניתן להוסיף שכבר בידוד בעת הצורך.
  • דלת וחלונות – ניתנים לבחירתכם, לרוב יהיו בפתיחת ריץ' רץ', דלת משולשת או דלת עץ סטנדרטית. את החלונות ומיקומם ניתן לבחור בשלבי התכנון הראשוני של האוהל.
  • ריצוף – ניתן לבנות את הדום ישירות על האדמה, על משטח קורות עץ מוגבה או על בטון. נתון לבחירתכם.

  המבנה ההנדסי הזה יוצר חלל פנימי גדול אשר ניתן לייעד לכל שימוש שרק תבחרו. מגורים, אירוח אירועים, סדנאות, תוספת בנייה לביתכם, מקום לסדנאות ועוד.

  אוהל דום

  אוהל שהוא גם בית

  בעוד אנשים רבים בוחרים להישאר לגור בדירות שכורות, ניתן לראות מגמה של אנשים שעושים את הבחירה לעבור ולחיות בתוך אוהל דום. מבני הדום מהווים היום אלטרנטיבה ירוקה למבנים רגילים מבטון. המבנה עצמו מאפשר הפחתה משמעותית בשימוש בחומרי בנייה והמבנה ההנדסי שלו יוצר בידוד המאפשר חימום וקירור טבעיים. כמו בכל מבנה, ניתן כמובן להוסיף שכבת בידוד נוספת או להתקין מזגן בעת הצורך.

  למעלה

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   ּ