צרו קשר
ּ

יורטים

יורטים הם מבנים מעגליים אשר היו נפוצים בעבר בקרב נוודים בערבות מרכז אסיה. זה היה הפתרון המגורים המושלם ברוחות ושלגים כמו גם בשמש ובחום הרב של המדבר. שלד האוהל והרצפה עשויים לרוב מעץ. בעוד שסביבם נמצאת מעטפת בדים הכוללת שכבת בידוד. חברת פרידום מתמחה בייצור ומכירה של אוהלי יורט לכל דורש. האוהלים הללו מתאימים למגורים, יחידות אירוח, סטודיו, חללים לסדנאות או אפילו בתור תוספת בניה.

יורטים כפתרון בניה אלטרנטיבי

בעולם טכנולוגי מתקדם ורווי מבני בטון קבועים בכל פינה, לעיתים קשה לתאר איך היו נראים החיים במגורים או שימוש במבנים שונים מאלו שאנו רגילים אליהם. יורטים מאפשרים לנו את האופציה להציץ לעבר תוך כדי שאנו שומרים על כל אותם אביזרים המאפשרים לנו את הנוחות המקסימלית בהווה.

  • מבנה בטיחותי – יורט (או אוהל מונגולי) הוא מבנה חזק מאוד יחסית למשקל שלו. זהו מבנה יציב ביותר ואפילו ברעידות אדמה לא נשקפת סכנה ממשית לדייריו.
  • עמיד בכל מזג אוויר – יורט עמיד בפני רוחות ובעל שכבת בידוד המגנה מפני חום או קור. בחורפים ניתן למקם תנור קטן במרכזו, ובקיץ ניתן למתוח רשת צל כפולה מעליו או להתקין מזגן.
  • ניתן לאישור כמבנה קבע – זאת בתנאי כי הוועדה המקומית וגורמים שונים כמו מכבי אש, פיקוד העורף ומהנדס המועצה קבעו כי המבנה עונה על כל הדרישות שלהם. לרוב ניתן לראות כי אישור של יורט בתור צימר הינו תהליך קל ומהיר יותר.

 

יורט בהתאמה אישית

אחד היתרונות המובהקים של יורטים הוא ביכולת שלנו לעצב אותם כרצוננו. על מנת לעשות זאת תוכלו להיעזר בחברת פרידום, החברה הוותיקה ביותר בארץ בהקמת מבנים מסוג זה. כל העבודה תתבצע כעבודת יד וניתן לבצע התאמה אישית למבנה היורט, לחלונות ולדלתות. ניתן להתאים את היורט לשימושים שונים בין אם למבנה מגורים, סטודיו יוגה, צימר או אפילו יחידת אירוח או תוספת בניה למבנה קיים.

יורטים

יורטים של פרידום

יורטים, אשר ידועים גם בשם אוהלים מונגולים, הינם מבנים מיוחדים אשר מעניקים לאנשים רבים את האפשרות בהקמתו של מבנה מרווח שמחזיר אותנו ישירות לטבע. את פתרון הבניה האלטרנטיבי הזה תוכלו כעת לרכוש מחברת פרידום המנוסה. חברתנו מתמחה בבניה של יורטים, דומים, בקתות מונגוליות ואף בתים על גלגלים. צרו קשר עם חברתנו ונשמח להעניק את כל המידע בנוגע ליורטים ולספק בעבורכם את המבנים האיכותיים ביותר.

יורטים – מנין באו ומה עושים איתם היום?

העולם הטכנולוגי המרהיב בו אנו חיים מעמיד לרשותנו מגוון רחב של פיתוחים מרשימים בכל היבט בחיים. אך בשעה שניתן לראות כי העולם הופך לו אט אט לג'ונגל מבטון, הרי שרבים עשויים להעדיף לבחור דווקא בצורות בנייה אלטרנטיביות. אחד המבנים האהובים ביותר הוא היורט, מבנה אשר התחיל את דרכו בערבות של מרכז אסיה ושימש את הנוודים באזורים אלו.

יורטים הינם מבנים אשר ניתן לפרק ולהרכיב בקלות, כאשר בשעה שהם בנויים, הם מאפשרים מרחב גדול ופתוח אשר יכול לאכלס מספר רב של אנשים. מעבר לכך, היורטים ידועים ביכולת שלהם לשמור על טמפרטורה נעימה ורצויה בחלל הפנימי, זאת הודות להרכב הייחודי של מעטפת המבנה. נקודות אלו הפכו את היורט לבחירה אהובה במיוחד בקרב הנוודים אשר הזדקקו למבנים עמידים גם בפני רוחות וקור.

כיום המבנים הללו אמנם לא משמשים נוודים, אך עדיין יכולים להעניק לנו את האפשרות ליצור חלל משל עצמנו אשר שונה מהותית מהבנייה הקונבנציונלית. היורטים יכולים לשמש כיום לשם מגורים, הם יכולים להיות יחידות אירוח ואפילו המקום המושלם למשרד החדש שלכם או לסדנת עבודה מיוחדת.

עושים את הבחירה הנכונה – בוחרים פרידום

חברת פרידום המנוסה והמקצועית תעמיד לרשותכם את היורטים האיכותיים והעמידים ביותר. כך שבין אם תרצו להעביר בהם את הסדנא הבאה שלכם או לעבור לגור שם לכמה חודשים, הרי שתוכלו לעשות זאת בידיעה גמורה כי היורט ישמש בעבורכם בתור מבנה יציב ואיכותי.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ